FOTO/ I veshi në Kupën e Botës, fanellat e Lionel Messit kapin çmimin e 'çmendur' në ankand

FOTO/ I veshi në Kupën e Botës, fanellat e Lionel Messit kapin çmimin e 'çmendur' në ankand

Fanellat e Messit në ankand

Lionel Messi është emri që vijon të tërheqë fansa në botën e futbollit. Fanellat origjinale që "Pleshti" veshi gjatë ndeshjeve në Kupën e Botës 2022, aty ku Argjentina u shpall kampione, kanë dalë në ankand.

Janë gjashtë fanellat e Messit që do jenë në ankand deri më 14 dhjetor. Bëhet me dije se deri në këto momente është ofruar çmimi 'i kripur' prej 5.2 milionë eurosh.

Në Kupën e Botës 2022, Argjentina humbi ndeshjen e parë kundër Arabisë Saudite 1-2, teksa fitoi më pas me Meksikën, Poloninë, Australinë, Holandën (me penallti), Kroacinë dhe në finale mundi Francën pas 11 metërshave, pasi koha e rregullt dhe shtesa përfunduan 3-3.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit: E bekuar

Rudina Hajdari rigjen dashurinë, publikon foto me partnerin e ri 2 vite pas divorcit: E bekuar