FOTO/ Kush është drejtori i Tatimeve në Korçë që u arrestua sot! Merrte ryshfet nga bizneset për të mos ushtruar kontrolle

1598543142_3701797321913077710920191119688967520780288o001.jpg

Report Tv ka siguruar foto të drejtorit të Tatimeve në Korçë, Thoma Tontonozi i cili u arrestua ditën e sotme me akuzën për veprën penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Ai ka marrë ryshfet për nga disa biznese për të mos kryer kontrolle për konstatimin e shkeljeve apo shmangieve të detyrimeve tatimore.


Lajmi kryesor:

Morën rryshfet për të mos ushtruar kontrolle në disa biznese, arrestohet drejtori i Tatimeve në Korçë dhe një specialist


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Bujar Çela tallet me PD dhe publikon foton e Berishës me Enverin te grupi i Komisionit të Integrimit: Rroftë Partia! Demokratët: Provokim vulgar