FOTOLAJM/ Kontrollorët duke ndjekur reagimin e 'liderit të tyre' në 'Zeni TV'

Kontrollorët para

Pasi kanë shpallur se janë të paaftë për të punuar, për shkak se janë të stresuar ngaqë iu është ulur rroga, kontrollorët që kanë bllokuar fluturimet në Aeroportin e Rinasit, janë bërë bashkë e kanë shkuar në një lokal për të pirë ndonjë gotë, për të kaluar stresin.

Dhe më pas, kur lideri dhe drejtuesi real i këtij “grushti shteti”, Ilir Meta, ka dalë në konferencë, janë grumbullur të gjithë para Zeni TV, për të dëgjuar se çfarë do iu thoshte.

Mesazhi i Metës nga Vlorë (nuk kuptohet se Ilir Meta duhet të shkonte deri në Vlorë për të mbajtur një konferencë shtypi, kur problem ishte në Tiranë) ishte i qartë: Ata duhet të vazhdonin bllokimin, deri sa Qeveria të ulet e të negociojë me ta, për rrogat.

Dhe deri më tani, janë duke e dëgjuar me përpikmëri çdo këshillë të tij./ Gazeta "Tema" 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e keni të qartë mënyrën se si do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento

Komente

  • Bukurie: 09/04/2021 00:43

    Nuk me eshte ofruar asnjeher para ose ndonje favor tjeter ne kembim te votes.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

COVID-i i merr jetën shkrimtarit, poetit dhe gazetarit në Shkodër