FOTO LAJM/ Vendparkime të reja shumëngjyrëshe për biçikletat në Tiranë

Vendparkimi i biçikletave

Rrugët e Tiranës tashmë do të jenë të veshura me ngjyra të reja, ku biçikletat jo vetëm të kenë korsitë e tyre dhe të ecin të sigurt, por të kenë edhe vendet e tyre të parkimit.  Parkimi i biçikletës tani jo vetëm që nuk do të jetë me stres për pedaluesit, por me stacionet e reja shumëngjyrëshe do bëjnë që të shktohen më shumë çiklistët në Tiranë.  Vendparkimet tashmë janë vendosur në Komunën e Parisit, Urani Panon dhe Stadiumin Dinamo.

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka postuar disa foto, ku përbri tyre shkruan: "Mirëmëngjes Tirana! Stacionet e reja të biçikletave me ylbere ngjyrash na ftojnë për të shijuar pedalimin në turin e kryeqytetit."

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ruhen koalicionet parazgjedhore siç janë në ligjin aktual?

Komento

Komente

  • beromi nga ndroqi: 02/09/2020 00:02

    O ERION VELIAJ PO PER NE KATUNARET PSE NUK NA BEN VEND -PARKIME PER GOMERET,,,,QE TE VIJME NE TIRONE REHAT,,,DHE TE MOS PERDORIM MAKINAT,,,DHE ME GOMAR MBAJME PASTER AMBIENTIN,,NUK NDOSIM AJRIN, dhe kursejme ne kete kohe pamdemie.......

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Silva Bino pozitive me COVID, reagon Urgjenca Mjekësore: Virusi nuk kursen as personalin mjekësor! Shërim të shpejtë, kemi nevojë për profesionalizmin tuaj