FOTO/Pasi kthyen trenin serb,Forcat
Speciale bëjnë simbolin e shqiponjës

FOTO/Pasi kthyen trenin serb,Forcat<br />Speciale bëjnë simbolin e shqiponjës
Pasi kanë kthyer mbrapsht trenin serb në kufi Forcat Speciale të Kosovës kanë bërë me duar simbolin e shqiponjës.
 
​Treni ilegal serb i cili u nis mëngjesin e djeshëm nga stacioni qendror hekurudhor në Beograd me destinacion Mitrovicën, është kthyer pas dhe nuk është lejuar që të kalojë në territorin e Kosovës.
 
Treni i mbuluar  mbi të cilin shkruhej "Kosova është Serbi" është ndaluar në stacionin hekurudhor të Rashkës, në kufirin mes dy vendeve nga Policia e Kosovës dhe KFOR-i. Pas ndalimit në kufi, mjeti hekurudhor është kthyer në Beograd.


[gallery]20580[/gallery]


Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Kuçovës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar

Akuzat ndaj kryebashkiakut të Kuçovës se ishte dënuar në Greqi, Çuçi: Kundërshtarët tanë janë për të ardhur keq! Alternativa e tyre duhet refuzuar