Tërmeti çan Ministrinë e Bujqësisë? Lajmi që qarkullon në rrjetet sociale është Fake News

Tërmeti çan Ministrinë e Bujqësisë? Lajmi që qarkullon në rrjetet sociale është Fake News

Foto e godinës se Ministrise se Bujqesise ne 2017 dhe fotoja e sotme

TIRANE-Pas tërmetit që lëkundi sot kryeqytetin në rrjetet sociale u shpërnda me shpejtësi një foto që tregon një çarje të mureve të Ministrisë së Bujqësisë. Por e vërteta është që çarja e murit nuk ka ardhur nga lëkundjet e sotme, pasi dëmtimi i godinës ka qenë i vjetër. Report Tv sjell një foto të shkrepur në 2017, që tregon gjendjen e godinës së Ministrisë së Bujqësisë. Pra, lajmi që ka qarkulluar në rrjetet sociale është Fake News.


Foto e godinës se Ministrise se Bujqesise ne 2017 dhe fotoja e sotme

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Vlora: 04/07/2018 16:28

    I fusni ne Burg keta qe japin Fake News !! Jemi kenaq me boterorin keto kohet e fundit sportiv gjithe njerezia se kishim nja 2 vjet te gjitha tv shqipetare vetem kronika te zeza japin dhe telenovela pa kuptim. Po edukoni keq brezat o te pa-edukuar!! Jepini impulse pozitive ketij populli se lan nam. Lajmet - Vdekje nga fillimi ne fund Opinion - Nxin emisioni Story - Nxin BigBroth - Degjenerim FiksFar - Nxin Stop - Nxin mos te flasim per te tjerat pastaj qe nuk shperndajne asnje note kulture. Ketej nga Vlora ate qe quhet TEATER funksionon vetem per Ceremonite Mortore dhe Galeri pikturash. TRING TRING perkthen filma vizatimore me fjale debil psikopat bythe kancer etj Late nam o MEDIA !!!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Flamurtari shekullor, vlonjatët zgjedhin trajnerin e ri! Italiani 'zbarkon' sot në Vlorë

Flamurtari shekullor, vlonjatët zgjedhin trajnerin e ri! Italiani 'zbarkon' sot në Vlorë