FOTO/ Rulota të ndara në mes dhe makina të bëra petë, shikoni dëmet e mëdha të stuhisë në Kroaci

FOTO/ Rulota të ndara në mes dhe makina të bëra petë, shikoni dëmet e mëdha të stuhisë në Kroaci

 

Kanë mjaftuar vetëm 10 minuta dhe stuhia e paparë ndonjëherë në Novigrag të Kroacisë të shkatërrojë qendrën e qytetit Istrian dhe një kamp me rulota pranë bregdetit.

Stuhia rrëzoi pemët duke shkatërruar shumë nga rulotat, të cilat turistët i panë si mundësi për tu strehuar nga moti i keq por që në vërtetë u rrezikoi dhe jetën.

Fatmirësisht në këtë kamp stuhia nuk shkaktoi viktima por dëme të mëdha.

 

 


Lajmi kryesor:

Kroacia dhe Bosnja goditen sërish nga stuhia


Ora 22:10
Rulota të ndara në mes dhe makina të bëra petë, shikoni dëmet e mëdha të stuhisë në Kroaci
 • S.G/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   Besoni se miratimi i rezolutës e bën më efikase luftën ndaj korrupsionit?  ×

  Lajmi i fundit

  Atentati ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, SPAK mbyll hetimet dhe dërgon për gjykim Plurent Dervishaj, Rrajën dhe 4 të tjerë: Identifikuam organizatorin, financuesit dhe ekzekutorët

  Atentati ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, SPAK mbyll hetimet dhe dërgon për gjykim Plurent Dervishaj, Rrajën dhe 4 të tjerë: Identifikuam organizatorin, financuesit dhe ekzekutorët