FOTO/ Vizita e Ramës në Itali, kryeministri ndan foto nga takimi me Melonin: Plane dhe projekte konkrete me interes ekonomik

FOTO/ Vizita e Ramës në Itali, kryeministri ndan foto nga takimi me Melonin: Plane dhe projekte konkrete me interes ekonomik

Takimi i delegacionit shqiptar me kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga takimi me kryeministren italiane Giorgia Meloni, ku ishte i pranishëm në kuadër të vizitës së nivelit të lartë, që po zhvillon në Itali. 

Rama shkruan se kishte një mikpritjeje vëllazërore e vullneti mbresëlënës të palës italiane, për të thelluar raportin e miqësisë tradicionale, marrëdhëniet e partneritetit strategjik si edhe të interesave të përbashkëta ekonomike.

‘Mirëmëngjes dhe me fotoalbumin e një vizite me plane e projekte konkrete, në atmosferën e një mikpritjeje vëllazërore e të vullneti mbresëlënës të palës italiane, për të thelluar raportin e miqësisë tradicionale, marrëdhëniet e partneritetit strategjik, si edhe të interesave të përbashkëta ekonomike, duke çliruar shumë më tepër nga potenciali i madh që ka bashkëpunimi mes dy vendeve tona, ju uroj një ditë të mbarë.’- shkruan kryeministri Rama.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • edi: 28/09/2023 09:07

    Ne na intereson shume miqesia jote me Meloni.n ashtu siç na ka interesuar dhe miqesia jote private me Erdogan dhe Merkel por qe ne si popull nuk kemi perfituar asgje. Me fal se un kam perfituar qe me 18 vjet pune marr 9300 leke pension ndersane Itali me 14 vjet marr 480 £

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën

'Greqia nën presionin e BE-së për bllokadën ndaj Shqipërisë' Kathimerini: Jo vetëm Scholz, edhe presidenca spanjolle e acaruar me Athinën