Fotoja e tij iu gjet te telefoni i Nuredin Dumanit, kush është oficeri i policisë që dyshohet se do ‘i hiqej koka’ nga grupi kriminal (EMRI)

Fotoja e tij iu gjet te telefoni i Nuredin Dumanit,  kush është oficeri i policisë që dyshohet se do ‘i hiqej koka’ nga grupi kriminal (EMRI)

Nuredin Dumani

TIRANË- Krenar Guçe, oficeri i policisë është marrë në mbrojtje, për shkak se një foto e tij është gjetur në celularin e Nuredin Dumanit.

Mësohet se fakti që është gjetur fotoja e tij në celularin e Dumanit, janë ngritur dyshime se ndaj Guçe mund të kishte porosi për atentat, pra do të ishte i radhës që pritej që të ekzekutohet.

Krenar Guçe ka mbajtur detyrën e Shefit të Seksionit të vrasjeve në Policinë e Elbasanit në vitet 2019-2020, teksa aktualisht është me detyrë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë si specialist. Nga sa është raportuar, para disa muajsh Guçe ka denoncuar kërcënimin me jetë për shkak të detyrës nga një grup kriminal.

Operacioni 'Golden Bullet'
Arrestimi nga Policia e Elbasanit i Nuredin Dumanit ishte fillimi I një operacioni 'Plumbi i Artë'  me 32 urdhër arreste në finalizim të të cilit emrat më të njohur të botës së krimit si Talo Çela, Ervis Martini e Suel Çela nuk u vunë në pranga. Më shumë se 12 janë ngjarjet kriminale që mendohet se janë zbardhur nga dëshmia e Nuredin Dumanit, pas arrestimit dhe janë goditur 8 grupe kriminale pasi Dumani dhe Hoxha bashkëpunuar me drejtësinë për të zbardhur krimet ndër më të rëndat në këto vitet e fundit, ekzekutime mafioze por edhe urdhra për vrasje, pagesa qindra mijëra euroshe për ekzekutime etj.  Krimet më të shumta Nuredin Dumani ka rrëfyer se i ka bërë me Talo Çelën, si dy ortak njohur me pseudonimet, Lala dhe Bubi, pjesë e të njëjtit grup kriminal, por që shoqëria mes tyre mori fund pas grabitjes në aeroportin e Rinasit, për ndarjen e 4.3 milionë euro.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Hapet gara për fitimin e gradës kryekomisar në Polici! 75 funksione të lira, aplikimet të hapura deri në fund të shtatorit

Hapet gara për fitimin e gradës kryekomisar në Polici! 75 funksione të lira, aplikimet të hapura deri në fund të shtatorit