FOTOLAJM/ Skandal, pa distancim social dhe pa maska, qindra njerëz mblidhen në një ceremoni mortore në xhaminë te Rruga e Kavajës në Tiranë

Grumbullime masive në xhaminë 'Dine Hoxha' në rrugën e Kavajës

TIRANË - Pas rastit të Librazhdit, një tjetër ceremoni mortore me një grumbullim masiv të njerëzve u zhvillua në Tiranë.

Qindra njerëz janë mbledhur në rrugën e Kavajës pranë xhamisë "Dine Hoxha" duke shkelur me të dyja këmbët masat e antiCOVID që nuk lejojnë grumbullimet masive.

Gjithashtu nga pamjet, shumë prej qytetarëve nuk mbajnë maska teksa duket se nuk ka një ndërhyrje nga forcat policore për të shpërndarë turmën.

Një tjetër skenë e ngjashme me këtë u regjistrua një ditë më parë në qytetin e Librazhdit ku u dërgua për në banesën e fundit drejtori i Pallatit të Kulturës, Arianit Alliut.

Gjatë kësaj ceremonie të pranishëm kanë qenë shumë qytetarë të cilët nuk respektonin aspak distancimin social.

 

E.M./I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për ‘21 janarin’?

Komento

Komente

 • Sefer daja: 05/12/2020 16:10

  Per Lui-n! E kisha daten te pronotuar o Lui( online 1 jave para) problemi ishte se nuk paguanim dot taksat! Ishte problem se DPTRR-ja( ent shteteror) po instalonte nje program te ri.Dhe nuk i kishin mjaftuar 4 dit pushim( 28,29,30 nentor dhe 1 dhjetor) por e instalonte programin kur ishte rradha pa fund.Nderkohe tek kolaudimi fizik( sgs) mbarova pune per 10 min pasi pagova taksat! Pra ne kete rast çalonte shteti jo privati! Ndersa per rastin e faljeve ne kisha,xhamia etj dhe une nuk jom dakort pavaresisht se e respektoj zgjidhjen e tyre jo logjike

  Përgjigju
  • Lui: 05/12/2020 16:49

   Ok, terhiqem.. Ndjese!

 • Pjeter: 05/12/2020 12:47

  Po te votonin te gjithe emigrantet qe kane te drejte vote,po, do te ishte percaktuese,por duke mos pasur besim te plote ne sigurine e te dhenave personale ku banojne emigrantet nga ana e shtetit shqiptar,nuk besoj qe do te jete nje numur dermues dhe percaktues ne zgjedhjet e 25 prillit nga emigrantet.

  Përgjigju
  • Sefer daja: 05/12/2020 14:06

   O pjeter Te ka humb faqja

 • Sefer daja: 05/12/2020 12:24

  Eshte falja e namazit te te premtes. Jam per zbatimin e masave anti kovid dhe nuk duhet te veprohet keshtu por keta kane vepruar me vullnetin e tyre te lire! ( si tja bejme ne te tjeret qe jemi te detyruar te mbajme rradha: po ju jap nje shembull: kam vajtur 2 dite rresht per te bere kolaudimin e makines dhe kam ndenjur mbi 4 ore ne rradhe ngjitur me te tjetet, dhe nuk mbarova pune se nuk punonte sistemi per te pagujt taksat! Pra rrezikova te marr virusin me i dhon lek shtetit!) Ata qe shkojne me besim te Zoti me kryer ritet e besimit te tyre i ruajt vertet Zoti!

  Përgjigju
  • Lui: 05/12/2020 14:28

   Dhe ty Sefer daja te ruajt Zoti i atyre qe grumbullohen neper xhami e kisha, por dhe une Po te them dicka ne lidhje me kolaudimin. Kam disa here qe bej kolaudim online, dmth prenotoj daten dhe oren dhe kam mbaruar pune jo me shume se 10-15 minuta. Kjo qe Po ndodh tani me sistemin qe gjoja nuk punon ka te beje me mbarimin e kontrates me shtetin te SGS, dhe s'kane cfare i bejne gomarit (shteti), i bien samarit (popullit). Kjo tregon mosprofesionalizem dhe mungese serioziteti te kesaj kompanie.

 • Uliks: 04/12/2020 19:34

  Boll me grumbullimin, duhet përgjegjësi!..

  Përgjigju
 • MIRDITOR: 04/12/2020 17:36

  o njerz kini kujdes se virusi ekziston, po vret shume njerz a e kuptoni.

  Përgjigju
  • Pjeter: 05/12/2020 12:42

   Nuk e kuptojne o njeri,nuk e kuptojne fare.Ne Tirane afer 400 te prekur ne dite,dhe vetem ata qe gjenden,sa e sa te tjere qe nuk bzejne fare dhe jane te infektuar? dhe behet kerdija pastaj.

 • Lui: 04/12/2020 17:15

  Distancimi fizik eshte per popuj te civilizuar dhe jo per keta te mesjetes... Islami ishte novator kur erdhi si epoke dhe per hir te se vertetes kishte nje lloj civilizimi. Por kjo ishte para 1mije vjetesh e deri para 500-600 vjetesh. Kur them nje lloj civilizimi, e them ne krahasim me fete e tjera sidomos kristianizmin. Se une si ateist mendoj qe feja ne ditet e sotme eshte thjeshte nje grupim prapambetjeje me prapavija influencash. Ne fakt historikisht keshtu kane qene gjithmone. Feja rekruton shpirterish njeriun per ta patur nen influence qe kur te vije momenti te munde ta perdore.. Shkenca eshte e ardhmja dhe pergjigja e njerezimit. Zoti eshte nje pergjigje shume e thjeshte qe i ben njerezit thjeshte trushpelare dhe te prapambetur..

  Përgjigju
 • Shoku: 04/12/2020 15:19

  Sa mbrapa na ka lene Turqia,ca Europe do shqiperia kur cdo 100metra ke nje xhami e keto pamje nga anadolli.

  Përgjigju
  • Titi: 04/12/2020 16:42

   Nese shkak mospranimi per shqiperine ne europe jane xhamiat. E provojme nje here i prishim si ne kohen e xhaxhit Enver dhe ndoshta pranohemi. Por kam merak se do te ngelesh perseri jashte Europe madje edhe shume anash saj "shoku" me rroba doku. Europa ska hallin e kishave e xhamiave por ka hallin se oer sa kohe qe shqipetaret jane kaq mendjendritur sa cduket ne keto replika asnjehere sdo e meritojme Europen. Por as ne afrike sdo na qasin....

 • UKU MOMLIT: 04/12/2020 14:46

  Zoti i ruajtet keto gjallesa dykembshe,e ne mos i ruajt zoti i ruajtët mallkimi i politikes vdektare shqiptare+fetare.

  Përgjigju
 • Sorry: 04/12/2020 14:45

  Bobobobo....Qenka e xhuma per ca turq po per ne shqiptaret eshte e premte.

  Përgjigju
 • Tirona: 04/12/2020 14:41

  Zoti ka vene ne prove njerezimin me kete Apandemi qe ka leshuar mbi toke, per te pare se si do te reagojne njerezimi. Te gjithe keta qe nuk kane rrespektuar rregullat qe ka leshuar Zoti edhe pse falen per dite per te , do ti dergoje te gjithe ne Xhenet, se zoti nuk kerkon te fales per te , Ai kerkon te zbatosh urdherat e Tij.

  Përgjigju
 • Roland: 04/12/2020 14:21

  O maskarenj te medias shqiptare,a e dini juve se sit edhte dite e xhuma,eshte dhe per muslimanin esht dite e vecante,a e dini juve se sot falet namazi i xhumase?? Apo skeni cdare te shkruani dhe mereni me vellezerit tane

  Përgjigju
  • Julian: 05/12/2020 10:46

   Per shqiptarin Ca ke per zemer ishalla .shum.gjera na prishin pun e vertet ama ktu po flasim per ket rastin konkret.ene te shkerdhefsha miun ty ene enver hoxhesh meqe je fut duke shar e jo duke komentuar

  • shqiptari: 04/12/2020 17:42

   o ju k*ra qe komentoni kot ne demokraci wiston churchill ka then ne qoft se 200 veta pijn duhan para nje shenje qe ndalon duhanin duhet heq shenja. Kur 1000 mysliman dun t zen trotuarin per 10 ninuta do e zen m se esht demokraci. spo iu han buken po falen per qejfin e vet. dhe kur vje puna se shof ca komente fo protestoj e do bj, ju te rruni k*rin o shok se te ishte per t protestu do kishit protestu per 100 gjera t tjera qe me verte iu prishin pun dhe jo tu komentu tu bo si intelektual. Kshu iu ka msu enveri ju e kshu boni se copa shk*rdhatash jeni

  • Julian: 04/12/2020 15:58

   Na u rrujt shum ca esht per juve.tinke te drejten tende te falesh por kur e drejta hote ve ne rrezik jeten e te tjereve ateher quhet krim dhe denohet.po skeni faj juve faj kemi ne qe nuk ngrem zerin e nuk protestojm dot per te ruajtur jeten ton nga [email protected] tuaja se doni te beni reklam.meqe he mysliman duhet ta dish qe muhameti paqja qoft mbi te ka then qe shtepia e allahut esht zemra e njeriut dhe ai ta pranon faljen edhe sikur ne bodrumin me te thell te falesh.ghithashtu o fismidhje tine di meqe qeke besimtar qe allahu te urdheron te mos besh keq pra ne kete rast te mos vesh ne rrezik jeten e njerezve duke filluar nga besimtaret ne ate xhami deri te oersonat qe kalojn ne trotuar ne rrugen e tyre.prandaj merremi me vellezerit e tu se na rrezikojn jeten ne te tjereve qe mund te kemi kontakt me ta ne supermarket.autobus.atje ku rimbushen telefonat ose paguhen gjobat..pallosh mjekercjap me paantallona treçerekshe

  • Dritani: 04/12/2020 15:19

   Dita e xhuma? Une di qe eshte e premte, dhe jetoj ne Shqiperi, falje te tilla ne mes te rruges, pa asnje respekt per hapesirat qe i shfrytezojme te gjithe, duke zaptuar edhe rruget e makinave nuk besoj se ndodhin as ne Arabi Saudite.

  • Elvisi: 04/12/2020 15:16

   Mos jane mbledhur te Optika e Elvisit se eshte BLACK XHUMA sot... Ketyre ju eshte bere lavazh truri se ska mundesi(fiks gjallesa dykembeshe).

  • Landi: 04/12/2020 15:16

   Emrin e paske Roland, nuk shkon me xhumane. Per ty do te ishte ideal emri Haqim.

  • Abu Çerçizi: 04/12/2020 15:10

   Thjesht kafshe nuk ka fjale tj... Po ti o idiot koke

  • Dory: 04/12/2020 14:59

   Po meqe eshte e xhuma hajde te shkelim rregullat dhe te infektohem gjithe dynjane? Falu ne shtepi ose respekto rregullat. Kaqol

  • Fadili: 04/12/2020 14:48

   Ahahahahaha bravo Roland batuta e dites Dhe pastaj shkojne si lepujt

  • Peshku: 04/12/2020 14:48

   E kujt i plasi k.. se festoni ju xhuma e sterxhuma... ketu jemi ne Shqiperi, flisni shqip!!

  • Shqipëtari 100%: 04/12/2020 14:39

   Të xhuman ik festohe në Siri te vëllezërit e tu o Mut Muti, këtu është Shqipëria e Skënderbeut.

 • gret: 04/12/2020 14:08

  ku esht ed surreli me bllok ne dore te vej nai gjob, se e vetmja gje qe di te bej eshte gjoba fukarenjve

  Përgjigju
  • WTF: 04/12/2020 14:54

   Fukarenj nga truri, se ai i zgjuari s'ka lidhje me ate turme.×

Lajmi i fundit

John

Ekonomia humb 689.5 mln euro nga COVID-i! Të ardhurat për frymë u ulën me 323 euro