FOTOLAJM/ U harrua kriza energjetike? Llambat në rrugët e Tiranës të ndezura edhe gjatë ditës

FOTOLAJM/ U harrua kriza energjetike? Llambat në rrugët e Tiranës të ndezura edhe gjatë ditës

Dritat e rrugës të ndezura edhe gjatë ditës

TIRANË- Deri më 30 qershor të vitit 2023 vendi është në gjendje emergjence sa i përket krizës energjetike dhe për të përballuar pasojat, qeveria shpalli një plan kursimi.

Në këtë plan thuhej me detaje se me sa gradë do duhet të laheshin rrobat në lavatriçe apo rregulla të tjera, mirëpo duket se kriza tashmë është harruar nga vetë autoritetet.

Ndonëse ora shënon 17:30 dhe është akoma ditë, në rrugët e Tiranës shihen se si llambat janë të ndezura, edhe pse nuk është aspak e nevojshme. Report Tv sjell foto të shkrepura në zonën e Astirit në kryeqytet, ku mund të shihet fare qartë se çdo dritë është e ndezur, duke neglizhuar planin e kursimit që qëndron ende në fuqi.  

Dritat e ndezura

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i zyrtares së Shëndetësisë, a po e lufton SPAK korrupsionin?×

Lajmi i fundit

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!

E rëndë në Përmet, 24-vjeçari mbyt me plastmas nënën e tij! Babai: Në burg duhet të futet doktori, jo im bir!