FOTOLAJM/COVID-19 kufizon ritualet fetare! Meka pret besimtarët myslimanë me distancë dhe me maska

Pelegrinazhi në Mekë

Nesër besimtarët myslimanë do të festojnë Kurban Bajramin, një festë e zhvilluar në kohë pandemie ku grumbullimet dhe kontakti fizik mes njerëzve është i ndaluar. Kjo është reflektuar edhe pelegrinazhin në Haxhin e Mekës  ku besimtarët myslimanë janë vendosur në radhë dhe në distancë për të rënë rreth Qabesë.

Në krahasim me vitet e kaluara ku numri i besimtarëve ka qenë gjithmonë tepër i lartë dhe besimtarët kanë qenë të shumtë, këtë vit ata janë më të pakët në numër, të distancuar dhe me maska mbrojtëse për shkak të COVID -19.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Skandali në Durrës/ Doganieri i arrestuar për drogë kishte hapur agjenci doganore me babanë e tij në konflikt të pastër interesi