FOTOT/ Arkitekturat e çuditshme që kanë zbukuruar botën

Arkitektura e bukur jo vetëm që ofron shtëpi të rehatshme, por ajo di nganjëherë edhe të befasojë me krijimet dhe idetë e shfaqura. Formon atmosferën e qyteteve ku jetojmë, përshkruan disponimin e tyre dhe kënaq sytë tanë kureshtarë.

Nga ndërtesa më e madhe në botë në formën e filxhanit të çajit në Rize të Turqisë tek shtëpia piano dhe violinë në Kinë, ja disa nga arkitekturat më të paimagjinueshme, për që kanë zbukuruar qytete dhe kanë tërhequr turistët

I.K./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Meta bën opozitën: Borxhi publik në majë, por prosperiteti përtokë! Kjo ndodh vetëm te ne