FOTOT/ Drejt përfundimit rikonstruktimi i gjimnazit ‘Pjetër Budi’ në Mat, kushte më të mira për 300 nxënës e mësues

FOTOT/ Drejt përfundimit rikonstruktimi i gjimnazit ‘Pjetër Budi’ në Mat, kushte më të mira për 300 nxënës e mësues

Kryeministri Edi Rama shpërndau në Facebook pamje të gjimnazit “Pjetër Budi” në Mat, që po rinkonstruktohet me standardet më të mira bashkëkohore për mbi 300 nxënës dhe mësues që do të studiojnë aty.

Rama thotë se me këtë objekt, përfundohet ndërtimi dhe rehabilitimin i 100 objekteve arsimore në të gjithë vendin.

“Drejt përfundimit edhe një tjetër shkollë në veri të vendit, gjimnazi “Pjetër Budi” në Mat, i cili po rinkonstruktohet me standardet më të mira bashkëkohore për mbi 300 nxënës dhe mësues që do të studiojnë aty.

Në këtë vit, përmes programit të rehabilitimit të shkollave dhe terreneve sportive të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, pushtetit vendor dhe së bashku me Programin e Rindërtimit, përfundojmë ndërtimin dhe rehabilitimin e 100 objekteve arsimore në të gjithë vendin”, shkruan Rama.

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Me markat më luksoze në Big Brother, Françeska Murati zbulon si qëndron e vërteta e veshjeve të shtrenjta

Me markat më luksoze në Big Brother, Françeska Murati zbulon si qëndron e vërteta e veshjeve të shtrenjta