POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ju kujtohet ‘Bodyguard-i’ Monikës që e nxorri nga turma? Sekretari politik i LSI, ishte sot në protestë si ‘student’ (FOTO)

Monika Kryemadhi, Kryetarja e LSI-së me grupin e mbështetësve

Sot ministrja e Arsimit njoftoi dy vendime të rëndësishme. E para, anulimin e vendimit të Këshillit të Ministrave për tarifën shtesë për provimet e mbartura. E dyta, ngritjen e grupit të punës me përfaqësues të këshillave studentore dhe universiteteve për të diskutuar të gjitha kërkesat e paraqitura nga studentët.

Mirëpo, pavarsisht se shumica e studentëve duartrokitën vendimin e ministrisë, një grusht mbështetësish të PD dhe LSI qëndruan përpara ministrisë, duke tentuar kështu përdorimin e protestës për përfitime politike.

Përtej kreut të FRPD, Belind Këlliçi dhe organizatorëve të tjerë të LRI, bie në sy edhe Sekretari i Burimeve Njerëzore për LRI, Gaetano Doçi.

Doçi i cili proteston me gjasme për studentët, në fakt i ka mbyllur studimet master.

Por, jo vetëm kaq. Ai është i njohur edhe si shoqërues i Kryemadhit në protestën e zhvilluar para disa muajsh përpara Parlamentit, ku atë ditë zonjën Monika turma desh e vuri përpara, e u desh që të ndërhynte policia dhe Doçi që të dilte paq./Lexo.al

b.xh./
Komento

Komente

 • Highlanderi: 07/12/2018 16:38

  Shkerdhatokraci krejt.

  Përgjigju
 • raul: 07/12/2018 10:43

  situata e arsimit do zgjidhet vetem kur ministre e arsmit te jete strateg'ja e madhe e reformes e leshitdhise per arsimin , Kejdi dhembcakallja

  Përgjigju
 • robi: 07/12/2018 08:33

  tre shpifaraket Luan Qimeuriqi,Floida kerpaci, dhe bodigardi , keta jane nxitesit e protestave se kane deshire te marrin tepsine ne dore, por te presin dhe nje 8 vjet sa te largohen nga skena politike sharebajgat e leshitdhise...

  Përgjigju