FOTO/Vettingu nuk ndal luksin e gjyqtarëve, Rolex, Michael Cors, gjyqtarët sfidojnë me ora e çanta luksi

Teksa në sallën e Polit të lartë të drejtësisë po zgjidheshin 3 anëtarët e rinj të KLGJ, nuk munguan as ekspozimi i markave të luksit nga gjyqtarët siç kanë bërë edhe kur vettingu për pasuritë e pajustifikuara nuk ekzistonte.

Këtë herë ishin orat Rolex, Tomy Hilfingher, Michael Corse, e deri tek çantat e trendeve të fundit që kamera e ReportTv fiksoi në sallën e atyre që duhet të kenë një kod etike dhe kanë çekanin e drejtëisë në dorë.

Me një vështrim të thjeshtë në dyqanet online të markave në fjalë ato kushtojnë nga 200 euro deri në 35-40 mijë euro për orat rolex.

Këto pamje s'janë të reja për sytë e publikut pasi nga vit thuajse mbledhja e gjyqtarëve është edhe një paradë mode e luksi në një ndër vendet e varëfëra si shqipëria dhe me percemtimin e korrupsionit të lartë në radhët e drejtësisë.


Lajmi kryesor:

U mbaron mandati, zgjidhen tre anëtarët e rinj të KLGJ (EMRAT)


I.K./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Xxx: 09/10/2021 09:37

  Po vilat dhe makinat luksoze te cunakeve qe pa bere 25 vjec jane te krimbur ne para pse nuk i shikoni? Po vilat orat dhe kostumet e ministrave dhe eskortave te tyre pse nuk i publikoni??? Para se te gjykoni per markat investigoni profesionalisht nese jane origjinale apo jo. E keni ngopur kete popull injorant me lajme te parendesishme dhe nuk thoni pse qeveria e vetme ne bote shpall panik per krize energjitike deri ne vere 2022 nderkohe qe kemi stinen e dimrit para dhe ne si pozite gjeografike nuk na mungojne reshjet gjate kesaj stine. Ketu kemi nje qeveri qe vjedh me akt normativ dhe asnje nuk ngre zerin.

  Përgjigju
 • Fa hi s: 08/10/2021 18:40

  I duhen qe te ndjekin moden ne Rec.

  Përgjigju
 • Tani: 08/10/2021 16:12

  Po more gazetar po, duhet të mbajnë nga ato orat me gaxhole (gaxholet e aranxhatave) që mbanim kur ishim fëmijë në komunizëm. Ju po merrni më qafë njerëz të ndershëm e të ditur vetëm që të shisni lajmet. Shumë gjyqtarë magjistratë (shumë të zotë) janë shkarkuar për 2-3 mijë euro. Shumë kjo që është qesharake ta përmendësh duke llogaritur përfitimet e publikut që janë të jashtëzakonshme. Nejse i pafshit hajrin kësaj logjike

  Përgjigju
  • Pjeter: 09/10/2021 08:23

   Po llogjiken tende eshte e lehte oer ta kuptuar? Pse te duke jaq e çuditeshme qe nje gjyqtar per nje ore 200 mije euro,i duhet shume rriga vetem per oren,dhe ne te njejten kohe,duhet edhe te jetoje,kaq e veshtire te duket per ta kuptuar? Gjyqtar i ndershem te duket ai qe vjedh me pak???? Ky artikulk tregon karshillekun qe na bejne keta marifetcinjte e drejtesise,duke reklamuar pasurite e te ardhurave ligjeshme te shpjegushme ne kete menyre.

 • Elton: 08/10/2021 14:41

  Po orat mk app guess më varik dhe barbonat I mbajn bë angli Lajm kot

  Përgjigju
 • devi: 08/10/2021 14:29

  Pervec fotos me Rolex besoj te tjerat jane normale se 300-400USD kushtojne dhe cdo shqiptar me rroge te mire mund ti blej.

  Përgjigju
 • Beni: 08/10/2021 14:28

  Orat Michael Kors,Tomy Hilfiger ne Americe kushtojne normal,120-150$,ndoshta ne Europe kushtojne me teper.Por si me ora,si pa ora,ato jane super te corruptuara.

  Përgjigju
 • Dea: 08/10/2021 13:38

  Ca lloj gazetari pz. Ora Michael Kors (jo corse sic e ke shkruar ti), ora Tomy Hilfiger apo ato lloj cantash Guess e te tjerat si ajo eshte per turp qe ti kene gjyqataret,se jane per shtresa te mesme e poshte. Mos jepni lajne per klikime duke i rene ne qafe gjyqatarit qe merr 2000 euro rroge e del me ore 150-200 euro apo cante guess 30 euro.

  Përgjigju
  • Ca thu: 08/10/2021 15:01

   O de ose do jesh ndonje nga keto se ska munci ku jeton ti o njeri o kokpalare qe von era qep keta me i varfrli ka 5 milion euro keta bastard e ka. Ber shqipirin kshu bashk me zagaret e sajmir tahirit ardi veliut me kompani po u dhembte shoirti dhe atyre si u ka dhemb nenave te hallexhinjve qe u kan shkatruar jeten keta plera

 • Sondazhi i ditës:

  Varianti i ri Omicron dhe dimri, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid?×

Lajmi i fundit

John

COVID/ Ministrja e Shëndetësisë: Jemi përballë një valë të re potenciale, zgjidhje nuk janë vendimet ekstreme! Vaksinimi dhe masat e thjeshta, të vetmet 'armë' efikase