Franca do të dërgojë 12 tanke obus 'Cezar' në Ukrainë

Franca do të dërgojë 12 tanke obus 'Cezar' në Ukrainë

Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës, Oleksii Reznikov

1675106549_LUFTA.JPG

Franca do të dërgojë më shumë tanke obus në Ukrainë është lajmi i ri që vjen nga Franca.

Franca thotë se do të dërgojë më shumë tanke obusa "Cezar" në Ukrainë. Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës, Oleksii Reznikov, vizitoi sot Parisin për të marrë garanci nga homologu i tij francez Sebastien Lecornu për ndihmën në luftën kundër Rusisë. Franca do të dërgojë 150 ushtarë në Poloni për të ndihmuar në trajnimin e 600 ushtarëve ukrainas, si dhe do të dërgojë 12 obus të tjerë mbi 18 që ka dërguar tashmë.

 


Lajmi kryesor:

Lufta/ SHBA: Rusia po shkel traktatin për armët bërthamore! Moska: Xi Jinping vizitë në pranverë! Kina nuk e konfirmon


F.D/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Vritet roja i sigurisë së Top Channel, eksperti i kriminologjisë nxjerr fotografinë e 5 lekëshit: E vetmja monedhë që ra nga xhepi i të ndjerit

Vritet roja i sigurisë së Top Channel, eksperti i kriminologjisë nxjerr fotografinë e 5 lekëshit: E vetmja monedhë që ra nga xhepi i të ndjerit