Frika për infektim nga koronavirus, ekipi i Ludogorets merr masa sapo mbërrin në Milano

Frika për infektim nga koronavirus, ekipi i Ludogorets merr masa sapo mbërrin në Milano

Ditën e sotme në Milano ka mbërritur skuadra e Ludogorets që të enjten në mbrëmje do të përballet me Interin për fazën e 1/16 të Europa League.

Ajo që ka bërë përshtypje është se të gjithë pjestarët e ekipit, duke përfshirë futbollistë, trajnerë dhe drejtues, mbanin maska në momentin që mbërritën në aeroport. Kjo për shkak të situatës me koronavirusin në Itali dhe konkretisht në rajonin e Lombardisë.

Për shkak të frikës së përhapjes së virusit ky takim do të luhet pa praninë e tifozëve. Ndërkohë përsa i përket rezultatit ndeshja e parë në Bullgari është mbyllur me shifrat 0-2 në favor të Interit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Basketboll/ Besëlidhja dominon Partizanin, Tirana kalon Kamzën! Mësohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Basketboll/ Besëlidhja dominon Partizanin, Tirana kalon Kamzën! Mësohet finalja e Kupës së Shqipërisë