Frikë nga arrestimi për përdhunimin e shqiptares, Robinho shpik dëmtimin për të mos udhëtuar në Itali

Një ngjarje e rëndë dhe njëkohësisht e shëmtuar ka penguar Robinho-n të udhëtojë në Itali me skuadrën e Basaksehir për ndeshjen e Europa League kundër Romës. E gjithë ngjarja spunton e ka në vitin 2013, kur Robinho ishte futbollist i Milanit.

Në atë kohë braziliani ka përddhunuar një kamariere shqiptare për të cilën në vitin 2017 është dënuar me 9 vite burg. Gjithsesi ky dënim ende nuk është kryer pasi Robinho ende nuk ka shkelur në Itali.

Për të shmangur udhëtimin drejti Italisë dhe në të njëjtën kohë arrestimin braziliani ka nxjerrë si justifikim një dëmtim.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një takim Rama-Basha për të finalizuar reformën zgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Bie Kurti'/ Goxhaj: Qeveria Hoti do rrëzohet sapo të arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi! Kraki:Trump ndryshoi politikën botërore