Pjesë e një ekipi, Felipe Melo s'kursehet për Dani Alves e Robinho: Duhet të jenë në burg

Pjesë e një ekipi, Felipe Melo s'kursehet për Dani Alves e Robinho: Duhet të jenë në burg

Felipe Melo

Në Brazil, rastet e Robinhos dhe Dani Alves, të cilët të dy u dënuan për përdhunim, janë temë e momentit. Ish-lojtarët e shquar, të dy me karriera të rëndësishme në sport humbën reputacionin dhe popullaritetin e tyre. Edhe ata që ndanë dhomën e zhveshjes me ta nuk tregojnë afrimitet, teksa të shumtë janë figurat publike që u kanë dalë kundër.

Felipe Melo, ish-lojtari i Brazilit është ende një futbollist aktiv në moshën 40- vjeçare (ai luan për Fluminense), ishte mjaft i qartë për këtë temë.

"Shiko, askush nuk duhet të komentojë për këtë, por unë do ta komentoj. Unë kam një vajzë që është 15 vjeç. Nëse ti ia bën këtë vajzës sime, atëherë nuk do të rrija këtu duke folur me ty tani. Duhet të respektosh njerëz, gra dhe burra. Ata duhet të paguajnë për atë që kanë bërë. Është një gjë serioze", tha Melo.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022

Atentati me 3 të vrarë në Memaliaj, saga e krimeve që pasoi ekzekutimin e Aleksandër Sadikajt e Edmond Papës në 2022