Frikë nga shpallja ‘No Grata’? Armina Mevlani refuzon të mbajë mbiemrin Berisha

Frikë nga shpallja ‘No Grata’? Armina Mevlani refuzon të mbajë mbiemrin Berisha

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha do të kurorëzojnë këtë të diel lidhjen e tyre shumëvjeçare në martesë.

Teksa foli për emocionet e dasmës në “Goca dhe Gra”, u pyet nëse do të marrë mbiemrin Berisha ndërsa zbuloi se do të vazhdojë të mbajë mbiemrin e vajzërisë.

 “Edhe javës tjetër do të vij si zonja Mevlani. Do të vazhdoj të jem zonja Mevlani”, tha Armina.

Ajo nuk e shpjegoi këtë vendim, por mos ndoshta Armina ka vendosur të mos mbajë mbiemrin Berisha për shkak të shpalljes “non grata” të Shkëlzenit?

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 23/09/2022 03:49

  Nuk eshte percaktues fakti i marteses me dike /non grata/,qe t'a pesoje dhe kjo,shembulli konkret Jamarberi,qe edhe pse i martuar me Argiten,nuk eshte shpallur /non grata/ne mos gaboj.S.d.q arsyet e verteta jane tre:1-Mevlani eshte me i bukur se Berisha si mbiemer.2-Ne rast divorci, eshte me lehte kur ke mbiemrin e vajzerise,nuk ke nevoje te hapesh nje gjyq te dyte,pervec atij te divorcit,vetem per te hequr mbiemrin.3-Tani po behet gjithmone e me shume e modes mbajtja e mbiemrit origjinal. ;

  Përgjigju
 • demir sulo: 22/09/2022 13:22

  edhe kjo duhet te shpllhet mon grata si dhe familja e non grates sb shqiperia do marre fryme lirish njehere e pergjithmon kur keta kusare e bandite shekullore do i hidhen prangat e te mos shohin me sy driten e diellit

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Hasani takon Thaçin: Shqipëria do të këmbëngulë për proces gjyqësor të hapur e transparent

Hasani takon Thaçin: Shqipëria do të këmbëngulë për proces gjyqësor të hapur e transparent