Frikë për Zaniolo-n, tifozët e armatosur të Romës e kërcënojnë në shtëpi! Ndërhyn policia

Frikë për Zaniolo-n, tifozët e armatosur të Romës e kërcënojnë në shtëpi! Ndërhyn policia

Futbollisti i Romës Nicola Zaniolo

Situata e Nicolo Zaniolos te Roma ka tejkaluar limitet. Kjo sepse tifozët ultras të ekipit po kërkojnë të hakmerren ndaj futbollistit, i cili ka kërkuar të largohet në merkaton e janarit.

Fillimisht ka qenë një banderolë fyese e vendosur në një urë në Romë, ndërsa pas humbjes me Napolin ultrasit kanë shkuar te shtëpia e 24-vjeçarit, duke e kërcënuar të largohet nga qyteti. Madje tifozët në fjalë janë parë shumë agresiv dhe kanë qenë të armatosur, duke shkaktuar frikë te Zaniolo. Ky i fundit ka njoftuar policinë, ndërsa i ati përpiqej ta qetësonte. Sakaq e ëma dhe motra e tij kanë denoncuar atë që ndodhi në rrjetet sociale.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli