FSHF arrin marrëveshjen, Kombëtarja luan miqësore me skuadrën që merr pjesë në Europian

FSHF arrin marrëveshjen, Kombëtarja luan miqësore me skuadrën që merr pjesë në Europian

Kombëtarja

Kombëtarja shqiptare e futbollit do marrë pjesë në Euro 2024 dhe në grupin B do ketë përballë Italinë, Spanjën dhe Kroacinë. Federata Shqiptare e Futbollit ka gjetur akordin me kolegët e saj në Zvicër dhe në datën 26 mars 2024 do luhet një miqësore mes tyre.

Zvicër - Shqipëri pritet të luhet në Zurich, por sipas Supersport nuk është vendosur ende përfundimisht qyteti. Fakt është se kuqezinjtë do kenë shumë mbështetje në tribuna, duke ditur se një pjesë e mirë e shqiptarëve jetojnë në Zvicër.

Veç saj, FSHF po punon për të siguruar të paktën edhe një miqësore në mars, teksa në maj 2024, sipas datave të lira të UEFA-s do ketë edhe dy miqësore para finaleve të "Gjermani 2024". Europiani do luhet nga 14 qershori - 14 korrikun e 2024.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Avokatja bën deklaratën e fortë: Besi dhe Xhensila manovër me divorcin për të shpëtuar pasurinë

Avokatja bën deklaratën e fortë: Besi dhe Xhensila manovër me divorcin për të shpëtuar pasurinë