“Fundërrina Sali, mashtruesi që e mbushi administratën me k*rva”, shpërthen juristi Romeo Kara

Juristi Romeo Kara

Pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha për vrasjen e Azem Hajdarit, ka reaguar ashëpr juristi Romeo Kara.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan se në çdo sharje të Berishës shikon fytyrën e pafytyrë të fundërrinës Sali dhe një mashtrues që shkatërroi ëndrrën evropiane të shqiptarëve.

“Kur nuk godasin dot argumentin, godasin argumentuesin.

Sharjet dhe etiketimet vulgare te kopese berishiane, thjesht me shtojne vendosmerine në perballjen me te keqen.

Ne cdo sharje shoh fytyren e pafytyre të funderrines Sali, shoh mashtruesit qe shkaterruan endrren e demokracise, qe rrenuan ekonomine, qe ndertuan firmat piramidale, qe rrenuan ushtrine, qe dogjen vendin, qe shiten Shqiperine për 1 euro, qe privatizuan cdo gje me forcen e pushtetit dhe dhunen e gjykatave, qe mbushen administraten me kurva, idjote, injorante dhe hajdute, qe po tallen pambarimisht me kthimin e pronave, qe u tallen me te persekutuarit, me sindikatat, qe nuk lane sektor fitimeprures pa e dhene koncesion, qe e bene të gjithe vendin Gerdec, qe nuk i ofrojnë ketij populli as minimumin jetik, qe shesin detin, token edhe qiellin, qe rrenuan arsimin dhe shendetesine, qe vrane shpresen, mohuan drejtesine dhe perbalten historine”, shkruan juristi Romeo Kara.

D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në Partinë Demokratike është i pavarur nga Lulzim Basha?

Komento

Komente

 • Dhelpra: 30/09/2020 10:10

  Kur e dini qe saliu eshte nut pse nuk e arrestoni,,ai ka shume mekate,;apo keni frike se ne rast se populli nuk ju voton me ,,keni frike se pala tjeter jua nxjerr pislleqet,,,ruani njeri-tjetrin se e dini qe te dy palet keni bere zullume qe vetem burgu i lan...

  Përgjigju
 • Kujtimi: 30/09/2020 09:48

  Ore ti jam kush jam qenke gomar me shume se ky romeo,,,ti mor katundar i qelbur duhet te jesh nje socialist-komunist i parinovueshem qe mbron hajdutin edi rama me banden e tij,,ata si dhe te djathtet po na vjedhin te ardhmen e femijeve,,ti thua jane te mire,,dil nr tirane o zog gomari dhe shiko sesa pallate dhe sa beton po hidhet ne tirane,,,shko shih durresin,vloren,;sarabden,,himaren,,me qindra gropa ne qytete ,,nuk bejne bashkite asnje lulishte apo fushe sporti ,,kush e betonoi fushen e aviacionit ne tirane ku mund te beeshin me 10 -tra fushs sporti dhe pallat sporti,,kush e betonoi durresin,,kush i dha leje per ndertim pas diges te liqenit ne tirane ,kush e prishi kopshtin zoologjik,,kush e prishi teatrin per te bere pallate ,,dhe pret sa te mbarojne zgjedhjet per te bere pallate aty.,,pse nuk ndertohet me plane urbanistike tek bulevardi i ri por synohet vetem qendra e tiranes pa marre parasysh ndertesat historike...sic duket ti nuk jeton ne tirane ,,dhe nga televizori duket gjithcka mire....jane katundare dhe maloke si ju qe i mbajne ne pushtet keta hajdute per 30 vjet.....

  Përgjigju
 • Iris: 30/09/2020 01:55

  Ne pak rreshta eshte e gjithe historia e Shqiperise ne keto 30 vjet.

  Përgjigju
 • JamKushJam: 29/09/2020 19:34

  Ramen mund ta shash per shume gjera (bazuar ne preferencat personale te moralitetit apo personalitetit) ama qe PUNEN e ben, qe qendron KONSISTENT ne ate qe thote dhe ben, dhe qe eshte i gjate

  Përgjigju
  • Marjo: 01/10/2020 14:43

   Une du ramen ngaqe eshte i gjate, ndonje te mire tjeter nuk i shof. Po ja vlen me e votu prap per kete fakt!

 • Kacidhe: 29/09/2020 16:31

  Eshte biri Sheqeres Berisha sa te embel e ka pas e mgrata? Po eshte dhe dhendrri Milices sa te tharte e ka pas kjo?

  Përgjigju
  • Bossi: 29/09/2020 23:22

   Nqs se berisha hongri 1mln shuplaka , ju do hani 1.5mln ARA . Edua I tha lali zdromsit do ta varim te pema !!!!!! Jeni tdrogum dhe te degjenerum !

 • zenepe: 29/09/2020 15:04

  PO o debil ,,,o fytyre-qen romeo,, vetem saliu e shkatarroi shqiperine ai eshte me te vertete hale,,po fatos nano,,majko,,dhe rama e ndricuan,,,kush e shkatarroi tiranen me pallate,,kush i prishi te gjithe fushat e futbollit-lulishtet ne tirane,,,kush e shkatarroi durresin dhe plazhin e durresit,,vlores,sarandes me pallate kur duhej te benin hotele,a nuk ishin kryebashkiake socialiste,,kush ka dhene koncesione korruptive,,,pse nuk mbarojne rruget e nisura qe behen me parate e buxhetit...?????prandaj o kkungull i papjekur mos mbaj ane ,,,se te dy palet kane vjedhur shqiptaret...

  Përgjigju
  • JamKushJam: 29/09/2020 19:27

   Avash oj ti... PO Saliu e beri Shqiperine si breket e tij vrima-vrima..Tiranen me pallate e shkatarroi SALIU se e beri DREJETESIN te tijen dhe s'kish si te reagonte i drejti apo edhe shteti ndaj mentalitetit "toke e xanun" kur s'funksionon ligji!!!! RAMA jepte leje ndertimi se u sul gjith fshati te jetoj ne qytet, apo do i mbaje zotrote ke shpia jote?????... i rrezoi gjithe pallatet te LANA apo ta ka rrezu dhe ty andaj je me nerva!!!... Durresi edhe tani qe flasim eshte nen menaxhimin DEMOKRAT dhe dihet kush ndertoi MBI RERE!!!! VLORA e ka akoma bregdetin dhe ato ndertesa te stilit "toke e xanun" i sheshoi sa erdhi RAMA para se te bente Lungomaren... Koncensione korruptive (licenca te HECeve qe s'jan ndertuar, rruge dhish te bera e te tellallizuara, llotosport, etj qe favorizonin nje grup te vogel njerezish i ka dhon Sala JOT!!! S'mbarojne rruget e nisura se SALA/META jot i lan BORXHE 100milionshe shtetit para se t'i nxirrnin prej leckash. Rama qe i zoti qe bashkepunoi me Meten qe te forconte poziten e tij me kalimin e kohes, kurse Meta kishte te mete qe donte te perfitonte nga gjith anet dhe e shiti shpejt Salen, pavaresisht se ju kthye prap tani qe nderkombetaret/ligji po hedhin rrenje... Rruget nuk mbarojn aq shpejt si ne kohen e BACES sepse po behen me STANDARTE qe te zgjasin ca e jo te shkojne ne te s*mes sa te mbaroj viti!!!! VJEDHJE= kur merr dhe s'jep ose ben sikur jep noi kocke per te mbyll gojen ALLA Sali/Luli/Likja; KUR MERR KREDI DHE E SHLYEN NGADAL quhet INVESTIM nderkoh qe edhe e jeton dicka tani jo kur te te mbij bari!!!!!

 • MA HA BLEDI: 29/09/2020 14:42

  O BLEDI KOK SHINIK KOPIL JE TI QË LE MALIN E ZBRITE NË TIRAN TE TOKA E XANME. PO QENIN BASTARD SALMUT SHEQERE BERBAJGA E NJEF GJITH SHQIPRIA SI KRIMINEL. VETËM TI O BLED ANALFABETI SE NJIFKE TAMAM SALMUT BERBAJGËN. KY ÇEN KA VJEDH DHE LEKËT E TUAJA PO TI S'HARIN TA KUPTOSH SE JE ANALFABET PRANDAJ E MBRON. KJO ËSHTË FATKEQËSIA QË KA AKOMA ANALFABET SI TY QË E MBROJN SALMUT SHEQERE BERBAJGËN.

  Përgjigju
 • Bledi: 29/09/2020 13:49

  Cfare doktori ze me goje more trushpelare,nje krymafioz e kryehajdut,nje kriminel si Sali Berisha eshte turp ta zesh ne goje,ai njeri i zi si kolera ka marr mallkimin e ketij populli.

  Përgjigju
 • Bledi: 29/09/2020 12:10

  Ik mor kopil, laj gojen pastaj permend Doktorin

  Përgjigju
  • neri: 29/09/2020 13:32

   po a e di kush eshte kopili ne te vertet? faktet qe eshte i biri sheqeres o Bledi,me kete emer ste takon te mbrosh kopilllekun e saliut

 • Tralala: 29/09/2020 11:52

  Edim qe sala eshte badakci burr ..po edhe ti romeo je nje gomar edhe idjot..

  Përgjigju
 • asl: 29/09/2020 11:42

  Per nje gje ka te drejte Saliu:qe nuk ka marre fletthirje per ne gjyq,d.m.th vete zote vete shkop.Prandaj nuk kaloi vetingun asnje gjyqtar o Sali kërma se ishin te gjithe ushtaret e tu.Jam habitur sa leke kane keta dreq qe 99%e portaleve mbrojne Sali Berishen.Megjithmend eshte per tu habitur.Keta jane gazetare seriale qe i kane marre dipllomat pa u paraqitur fare ne universitet.Shpresoj qe çdo gje do vej ne vendin e vet.Kam besim tek Edi Rama ne veçanti por jo tek PS ne pergjithsi.Ky thjesht eshte mendimi im.

  Përgjigju
 • Cadra pistolet: 29/09/2020 11:15

  Me embel mandollen more djale ! ;D

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Trafikimi me nënshtetësitë, Meta sulm gazetarëve. Bollino: Presidenti po tradhëton Kushtetutën dhe rolin e tij