Futbolli nxjerr nga kontrolli edhe femrat, 3 futbollistë ndëshkohen më të kuq pas sherrit masiv

Futbolli është një pasion aq i fortë sa edhe femrat i nxjerr nga kontrolli. Kjo është vërtetuar edhe njëherë në ndeshjen e futbollit mes Nekaksa-Puebla në Meksikë. Për rrjedhojë të sherrit të ndodhur gjyqtari u detyrua të nxjerrë 3 kartonë të kuq.

Në minutën e fundit të ndeshjes pas një faulli në limitet e zonës së penalltisë, dy futbollistet kundërshtare rrëzuan keq njëra-tjetrën, duke pasur më pas me një sherr masiv ku bënë pjesë futbollistet e të dyja ekipeve.

Pamjet janë bërë virale duke nxitur reagimin e shumë tifozëve për shembullin jo të mirë që jep ky rast pasi sherri u bë pjesë dhe e futbollit të femrave.

 

 

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

150 vjetori i “Homerit” shqiptar në Shkodër! Shkodra përkujton Gjergj Fishtën, akademikë e studiues: Veprat e poetit, pasuri e Kombit