Garë e fortë për “Këpucën e Artë”, Salah sfidon Messin

Garë e fortë për “Këpucën e Artë”, Salah sfidon Messin

Salah, Messi, Lewandowski, Immobile dhe të tjerët nga pas. Gara për “Këpucën e Artë” vazhdon të jetë e nxehtë. Salah vazhdon të jetë i pari, me 3 gola më shumë se ndjekësi më i afërt, që është Leo Messi. Mohamed Salah deri më tani ka shënuar 29 gola në Premier League dhe është golashënuesi më i mirë në Evropë.

I dyti renditet Lionel Messi, që realizoi një herë në barazimin dramatik të Barcelonës me Sevillan, që ishte duke humbur 2-0 deri në minutën e 88’, kur në skenë dolën Luis Suarez e Lionel Messi (88’ e 89’) për rezultatin 2-2.

Robert Lewandowski ka përmirësuar statistikat. Polaku ka shënuar po aq gola sa Leo Messi. Lewa shënoi tripletë në fitoren e madhe të Bayern Munich prej 6-0 ndaj Borussia Dortmundit, duke shkuar në 26 finalizime në Bundesliga.

Këtë herë Cristiano Ronaldo u la në shtëpi për të pushuar para ndeshjes në Champions League me Juventusin dhe si pasoj e kësaj ka zbritur në vendin e 10-të sa i përket garës për “Këpucën e Artë,

GOLASHËNUESIT MË TË MIRË TË EVROPËS

Mohamed Salah (Liverpool): 58 pikë (29 gola)

Leo Messi (FC Barcelona): 52 pikë (26 gola)

Robert Lewandowski (Bayern Munich): 52 ikë (26 gola)

Immobile (Lazio): 52 pikë (26 gola)

Jonas (Benfica): 49.5 pikë (33 gola)

Harry Kane (Tottenham): 48 pikë (24 gola)

Edinson Cavani (PSG): 48 pikë (24 gola)

Mauro Icardi (Inter): 48 pikë (24 gola)

Luis Suarez (FC Barcelona): 46 pikë (23 gola)

Cristiano Ronaldo (Real Madrid): 44 pikë (22 gola)

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!