Si e vlerësoni sjelljen e Presidentit? Vetëm 24% e shqiptarëve janë me Metën, 60% e cilësojnë negativisht

Gati 2 në 3 shqiptarë nuk janë të kënaqur me sjelljen e Presidentit Ilir Meta. Të pyetur nga Instituti Piepoli, qytetarët e kanë vlerësuar negativisht sjelljen e Metës,  i cili ka dalë hapur në mbështetje të opozitës, duk u sjellë si një prej tyre. Në sondazhin e bërë publik mbrëmjen e sotme në emisionin 'Repolitix' në Report Tv, 60% e qytetarëve e vlerësojnë negativisht sjelljen e kreut të shtetit, e ndërsa 24% e vlerësojnë pozitivisht. Pjesa tjetër, pra 15% nuk kanë një mendim konkret.


Lajmi kryesor:

Sondazhi i 6-të i Piepolit/ PS fiton deri në 73 mandate në rang kombëtar! PD vijon rritjen, por s'fiton as me LSI! 60% e shqiptarëve pro vaksinave kineze e ruse


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Të dielën zgjedhjet, cila prej partive politike bëri fushatë më të mirë dhe bindëse?×

Lajmi i fundit

John

Vrasja në Elbasan, Kodheli: E turpshme, nuk mund të bëhet vetëgjyqësi se nuk jemi në komunitet primitiv! Në Tiranë marr më shumë se 10 mijë vota