Gati 24 orë nën rrënoja pas tërmetit, shpëtohet në Turqi ish-futbollisti i Chelsea-s

Gati 24 orë nën rrënoja pas tërmetit, shpëtohet në Turqi ish-futbollisti i Chelsea-s

Ish-futbollisti i Chelsea-s Christian Atsu

Futbollisti ganez Christian Atsu, i cili kishte mbetur nën rrënoja pas tërmetit në Turqi është gjetur i gjallë. Lajmi është konfirmuar nga agjenti i ish-futbollistit të Chelsea-s, i cili qëndroi poshtë ndërtesës së shembur në Hatay për gati 24 orë.

Për momentin 31-vjeçari është në spital ku po merr edhe mjekimin e nevojshëm. Për shkak të situatës së shkaktuar nga tërmet në Turqi, por edhe si pasojë e vdekjes së portierit Malatyaspor, të gjithë aktivitet sportive janë ndërprerë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë

Veliaj ironizon Këlliçin dhe kujton premtimet e Bashës: Tirana s'ka parë hajër as nga tramet imagjinarë, as nga këto historitë e shportave falas në fushatë