Giroud në historinë e Francës, sulmuesi i Milan kalon Thierry Henry dhe bëhet golashënuesi më i mirë i 'Gjelave'

Giroud në historinë e Francës, sulmuesi i Milan kalon Thierry Henry dhe bëhet golashënuesi më i mirë i 'Gjelave'

Olivier Giroud

Goli kundër Polonisë e bën Olivier Giroud sulmuesin me më shumë gola të shënuar me fanellën e Francës. 36 vjeçari shkruan emrin me gërma të arta në historinë e futbollit francez, duke shkuar në kuotën e 52 golave. Giroud kalon me një gol më shumë legjendën Thierry Henry, që ka shënuar 51 gola me ekipin kombëtar.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ 4 gola në Francë - Poloni, Mbappe thyen rekordin e Pele dhe dërgon francezët në çerekfinalet e Botërorit! 'Gjelat' takohen me Anglinë (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat drejt Top Channel, Nikolla: Të veprojnë menjëherë agjencitë ligjzbatuese dhe të zbardhin ngjarjen kriminale

Të shtënat drejt Top Channel, Nikolla: Të veprojnë menjëherë agjencitë ligjzbatuese dhe të zbardhin ngjarjen kriminale