'Gjëja e fundit që prisja në jetë'/ Ish-ambasadori shqiptar reagon pas skemës së mashtrimit ndaj vejushës amerikane

Ambasadori Gashi dhe vejusha

Pas lajmit së një vejushë në qytetin e Orlandos në SHBA kishte humbur kursimet e saj pasi kishte rënë në dashuri me një njeri që përdorte fotot e ish-ambasadorit kosovar në Bosnjë, një reagim ka ardhur edhe nga ky i fundit. Me anë të një postimi në Facebook, ish-diplomati Flamur Gashi ka shkruar se përfshirja në një histori të tillë ishtë gjëja e fundit që priste në jetë dhe se i vinte shumë keq për zonjën.

Ndjej keqardhje për mashtrimin që i ka ndodhur zonjës, por ndjehem mirë që ky rast është zbuluar dhe qytetaret kanë mundësi të marrin mësim nga ky mashtrim, dhe të jenë të kujdesshem sidomos për fëmijët.

Flamur Gashi, ish-ambasador

Sipas mediave të huaja 65 vjeçarja, Diana Amanda Standish i ka dërguar 270.000 dollarë një njeriu që mendonte se ishte një drejtor ekzekutiv i divorcuar që punonte për një projekt ndërtimi në Bakersfield të Kalifornisë.

Njeriu që ajo supozonte të njihte ishte Darnell Jerry Michael, por fytyra me të cilën ajo kishte rënë në dashuri ishte Flamur Gashi, ish-ambasador në Bosnje, i cili është i martuar me tre fëmijë dhe jeton në Kosovë. Hetuesit e Orlandos kanë gjurmuar emailin e Michael në Afrikën e Jugut dhe i bënë me dije zonjës se ajo nuk ka shanse për të rimarrë paratë e saj.

  • Sondazhi i ditës:

    Rënia e rasteve me Covid-19 dhe vaksinimi, a duhet të hiqet ora policore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

A u rritën PS e PD në kurriz të LSI-së?