Gjekmarkaj i përgjigjet portalit të Berishës: Po, të shtunë shkova të argëtoj fëmijët me paratë e mia, jo të Gerdecit, e as të kompleksit ‘Partizani’

Gjekmarkaj i përgjigjet portalit të Berishës: Po, të shtunë shkova të argëtoj fëmijët me paratë e mia, jo të Gerdecit, e as të kompleksit ‘Partizani’

Agron Gjekmarkaj dhe Sali Berisha

Po e vertete me daten 30 prill fiks, kur po bëhej kongres për të argetuar Doktorin mora rrugen per Paris që të argetoja femijen tim.

Isha në Disneyland me time bije dhe nuk po genjeja njeri siç bën almisja apo hallati mediatik i Doktorit çdo ditë.

Duhet ta perseris me paratë e mia, me pak shtrengim, po të miat, asgjë nga Gerdeci, as nga ndertimet të ish- kompleksi "Partizani"!

Mu duk më e arsyeshme dhe me e ndershme kjo zgjidhje. Po të ishte kongresi i demokratve do kisha ndenjur se ka mbi 10 vjet që ju dal për zot publikisht interesave të tyre, po qe kongresi i familjes Berisha, të cilet për fat të keq e per dhimbjen time u rrezuan të dy duke rëndur drejt pushtetit.

Demokratet nuk janë dele dhe ata nuk po kerkojnë një bari. Ata e kanë partinë në krize sepse dikush me ta do të sillet si bari që bën ç'te dojë me delet e veta.

Se kam ndjekur nga pas kurre djalin e Doktorit, as të dashuren e tij në Amerike kur dikur shkonin, as në Europe ku mund të shkojnë tani, por syri i djalit më ndjek mua dhe mirë bën!

Ta bëjë prapë edhe kur të bëjë Doktori kuvendin tjeter siç bëri me këtë duke rrasur familjen dhe kusherinjtë në keshill kombetar të partisë pronë që po krijon.

Duket sikur politika dhe demokracia janë zeje e katundit të vet. Atë ditë do jem në "Luna park" në Romë!

Merzia që shumica e grupit parlamentar e refuzoi 30 prillin duke e lënë vetem me trupen humbese të 2013 dhe patetiken e tyre bolshevike si ka ikur ënde.

Dhe po të mendosh që ata atë moment luan futboll, hanin dreke, flinin gjumë kur Doktori bënte show-un e tij per hallin e tij duke njollosur historinë e një partie që lindi si pro perendimore. Unë e zgjidha me udhetim.

Nuk jam "deputet terreni" shpikje e re kjo, as "kryetar kooperative", as Lej Fen, as hipokrit banal që bën kinse i dënjë per levdimet e Ramazon Dacit të dalë nga qilaret e Komitetit Qendror, as per shikimin e ëmbel të syrit të evlatit të Doktorit në hall.

Teknika agjit propi komunist e vetmja menyrë di Doktori ! Pra ajo që është normale të duket faj ! hahahhahah.

Nëse një deputet zihet duke bërë shurren të shpallet armik ose të thuhet uaaaa deputeti bëri çiçin nëse e bën në breke kur kur flet Doktori të shpallet trim e zefir i revolucionit që po vjen.

Të fala nga Parisi more qerratenj.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • parate pa fjale: 04/05/2022 00:47

  sikur si deputet ka detyrimin ti delkaroj te ardhurat, sapo u kthye nga usa tani paris javen e pare ne itali 5 here me bashen. edhe falas tja jepte bilete air albania, atje ste japin hotel e restorant me gjethe fiku

  Përgjigju
 • Dukati: 03/05/2022 21:01

  Bravo Agron,, jane te paket debutet te PD qe ja thone troç e saket bemat familjes me te korruptuar ne shqiperi,,ai syri qe te ndjek te haj m..in , ti duhet te jesh i mireorganizuar dhe i pergatitur per çdo lloj skene nga llumi sepse ajo lloj familje perdor stilin komunist sajon cdo gje te zeze per tu hakmarre..

  Përgjigju
 • Paul: 03/05/2022 16:22

  Bravo gjekmsrkaj...

  Përgjigju
 • Loni: 03/05/2022 16:22

  Gone, KM te ka permendur ne nje emision televiziv nje sma qe i ke derguar. Cila eshte permbajtja e sms-se qe i ke derguar KM per nje rast zgjedhjesh tek fakulteti ku jep mesim.

  Përgjigju
 • Popull: 03/05/2022 16:15

  Bravo per komentin, por nje gje nuk kutpova une, ju duhet te shkonit ne Paris per te kuptuar qe Saliu leket i ka nga Gerdeci dhe kompleksi partizani?! Deri dje i beje fresk(G)ojore Sali hajdutit, kaq i vonuar paske qene qe vetem Parisi te hapi syte?! Sje asgje me shume se lavire e shrydhur nga Saliu dhe ti o matuf, tani qe si bën me pune te hodhi dhe e hodhe si lecke.. Ju, dhe soji i politikanve Shqiptar pa dallim kaq vleni te gjithe.

  Përgjigju
 • Loni: 03/05/2022 16:15

  Gone po ben veprime qe jane te lexueshme. Ke te drejte te shkeputesh nga votuesit, se te parin ne liste te vendosi Basha. Ditet ne vijim, sic po shikohet, do behesh si nje pjese e deputeteve te Pd 2019-2021, qe per cdo vote pro shumices, do marresh shperblimin. Fare e keqe paske qene.

  Përgjigju
 • Moisi: 03/05/2022 14:42

  Bravo shoku Agron. Edhe me budallai te kupton. Qe me shkrimet e tua kaq bukur i bere njerzit te te duan. Dhe tash nga inati deften fytyren e vertete pas maskes: te nje te korruptuari qe postin e perdor per perfitime personale. Nuk jam deputet terreni por online. Skam kohe per zgjedhesit por te gesdise neper bote o derman. Dava plehrash.

  Përgjigju
 • Pelioni: 03/05/2022 11:59

  He more gjekmark më në fund e kuptove që ish shënjti jot Sali ram Berisha gjer dje etalon i demokracisë,pastërtisë dhe atdhetarisë sipas teje na qënka vetë dora e krimit,korrupsionit dhe dhe antiatdhetarisë,qënka vetë Gërdeci,vetë pallatet e kullat tek ish klubi partizani vëtëm antiamerikanizmi,vetë antidemokracia,je me vonesë gjekmark megjithatë më mirë vonë se kurrë.Populli me votë ju a ka thënë tash që nga 97 se kush është Saliu,por ju dhe shumë të tjerë si ju e dini veten mbi popullin dhe kjo është fatkeqsia juaj që e queni veten elitë por jeni me kokën bosh,megjithatë të korigjohesh është përsiri mirë,aferim të qoftë gjekmark!

  Përgjigju
 • Bykyk-bashi Berishist i kompleksit Partizani: 03/05/2022 10:55

  Bravo Gjekmarkaj,pergjigje e merituar e me spec,por qe vlen per ata qe veshin pantallona dhe jo per buratine me fustane,te tredhur apo kriminele e UDB-ashe te tipit Noka etj etj!Dhe nje pyetje per SPAKUN e "pavarur":Kur nje deputet i kuvendit shqiptar permend konkretisht Gerdecin,apo ish kompleksin Partizani si ndjeheni,krenare apo te dh.ere kur u shmangeni dosjeve te tilla?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Kufizimet e energjisë/ Ministria e Ekonomisë në Kosovë-qytetarëve: Gjeni mënyra të tjera alternative për t’u ngrohur në dimër

Kufizimet e energjisë/ Ministria e Ekonomisë në Kosovë-qytetarëve: Gjeni mënyra të tjera alternative për t’u ngrohur në dimër