'Gjelat' të pandalshëm përballë Holandës, gjunjëzojnë 'tulipanët' brenda 21 minutave lojë! Mbappe trefishon shifrat

'Gjelat' të pandalshëm përballë Holandës, gjunjëzojnë 'tulipanët' brenda 21 minutave lojë! Mbappe trefishon shifrat

Lojtarët francezë festojnë golin e tretë

Supersfida Francë-Holandë në kuadër të kualifikueseve të Euro-2024, ka nisur fuqishëm, me francezët të cilët kanë sulmuar vazhdimisht duke arritur rezultat të thellë që në pjesën e parë.

Brenda 20 minutave, Franca kaloi në epërsi 3-0 përballë një Holande të përgjumur.

I pari që shënoi ishte Griezman i cili gjeti rrjetën në minutën e dytë të lojës. Më pas Dayot Upamencano dyfishoi shifrat në minutën e tetë dhe Mbappe shënoi golin e tretë në minutën 21, duke mbyllur praktikisht ndeshjen.

Një rikthim i ‘tulipanëve’ duket pothuajse i pamundur.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë

Habit aktivisti nga Kosova: Jam me Kroacinë, nuk i kuptoj kosovarët që harxhojnë pare dhe shqyejnë gurmazin për Shqipërinë