Gjellë e shpejtë tigani nga zonja Albana, plot shije e përgatisni në çast

Gjellë e shpejtë tigani

Përbërësit:

 • 2 patate të mëdha
 • 1 qepë mesatare
 • 3 domate mesatare
 • 1 spec
 • 4 vezë
 • 1 tufë kopër
 • Vaj luledielli
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Lajmë perimet dhe i presim në kubikë. Fillimisht skuqim patatet në vaj, më pas i kalojmë në një pjatë dhe në të njëjtin vaj skuqim qepët dhe specat. Më pas shtojmë domatet, pak sheqer e kripë dhe i përziejmë. Pasi domatet të jenë zbutur, shtojmë patatet në tigan, i përziejmë dhe bëjmë 4 gropëza në të cilat thyejmë vezët. Mbulojmë tiganin dhe e lëmë gatimin derisa vezët të mpiksen. E spërkatim me kopër dhe e shërbejmë.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com