Gjenden në një banesë në Selanik drogë me vlerë 300 mijë euro, arrestohet 42-vjeçari shqiptar

Gjenden në një banesë në Selanik drogë me vlerë 300 mijë euro, arrestohet 42-vjeçari shqiptar

Lënda narkotike dhe paratë e sekuestruara

GREQI- Sasi kokaine dhe kanabis, me vlerë mbi 300 mijë euro, janë sekuestruar nga efektivët e policisë në Selanik dhe për këtë ka rënë në pranga 42-vjeçar shqiptar, i cili akuzohet për posedim dhe trafik droge, raportojnë mediat greke

Identiteti i shqiptarit të arrestuar ende nuk bëhet i ditur dhe sipas njoftimit të autoriteteve, atij iu gjetën gati 3.5 kg kokainë dhe 19 kg kanabis, lëndë narkotike të cilat pjesën më të madhe i kishte fshehur në një banesë që e përdorte si “depo”.

Rasti u zbardh nga efektivët e policisë së Grupit të Narkotikëve të Departamentit të Sigurimit të Verisë. 42-vjeçari u referua për të kërkuar falje në hetuesinë e Selanikut.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!