Gjendet 19-vjecarja, 'Pa Gjurmë' e lidh me babanë, vajza s'pranon të rikthehet në familje: Më përmendte bukën e gojës, më ka rrahur! Unë jam mirë (VIDEO)

TIRANË- Gjendet Rozalinda Nasufi e cila u largua nga shtëpia e saj në Shkodër më 21 tetor të vitit 2019. Gazetarët rilidhin kontaktet at e bij, kur këtë të premte, falë emisionit “Pa gjurmë” në Report Tv, u bë i mundur komunikimi me 19-vjeçaren. Rozalinda ne reagimin e saj live i kërkoi babait të saj Dan Nasufit ta mbyllte këtë histori, duke i kujtuar dhunën që ai ka ushtruar mbi të dhe nënën e saj. Gjatë një lidhje me skype Rozalinda, teksa u ballafaqua live me babain i kërkoi ta linte të qetë pasi ajo kishte krijuar familjen e saj.

Dua ti them babit që  kam krijuar familjen time, kam dikë që më do, dhe nuk dua të kthehem në shtëpi. Babi vetëm më ofendon nuk më flet mirë. Unë kam zgjedh jetën time. Ai më fejoi me dikë tjetër pa dëshirë, pasi kam qenë 1 vitë e gjysëm me të parin. Kam vendos të mos kthehem më në shtëpi kam martohem, ai më ka martuar me zor.Tani jam rehat me familjen time të re. Jam bërë nënë, vajza është 1-vjece dhe unë dua të krijoj  familjen time as nuk dua të hyjmë e të dalim me njëri tjetrin. Më ka rrahur, më përmëndte bukën e gojës. Në moshë të vogël më ka nxjerr në punë. Ai ka dhunuar edhe nënën. Kam vuajtur gjithë kohës, edhe burri I parë më dhunonte, më torturonte me zinxhira. Nuk kam dashur të shikoj familjen time, nuk dua të kthehem ëm në shtëpi

I zënë ngushtë përballë akuzave të ngritura nga vajza e tij, i ati i 19-vjecares Dan Nasufi e mohoi në mënyrë kategorike se kishte dhunuar të bijën.

Unë nuk kam ushtruar dhunë te vajza se po të ishte ashtu si shprehet Rozalinda, do të iknin dhe vajzat e tjera. Por në kësi kushtet nuk dua ta shoh më vajzën time. Unë ju falenderoj si emision që ma gjetët, ndjehem keq dhe i turpëruar, që vajza më tha këtë gjë në transmetim live, por ai person që e ka marr vajzën nuk ka për të shpëtuar pa e gjetur unë

Ka ndodhur në “Pa Gjurmë”, ku edhe pse stafi rilidh kontaktet pas shumë kohësh, familjarët mes njëri-tjetrit nuk arrijnë në një marrëveshje. Për programin, ky mision mbyllet këtu, për t’i lënë palëve kohë që me vullnet të lirë të kenë mundësi të zgjidhnin mosmarrëveshjet mes tyre.

O.D./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Oj goc: 11/01/2021 21:16

  Shko ke baba moj baxhelle moj shkine e keqe te ka ba kryet

  Përgjigju
 • Iris: 09/01/2021 00:52

  Nuk mund te them kush ka te drejte,apo kush ka marre vendime te drejta,apo te gabuara,por nje keshille per babain:Vajza jote morri nje vendim,beri nje zgjedhje.Koha dhe vete ajo do t'a tregojne nese ishin te mira ose jo,edhe pasojat c'faredo qe te jene do t'i kaloje vete.Per momentin,ajo duket e qete dhe e lumtur,dhe ju nuk mund te nderhyni brutalisht dhe t'ia prishni jeten,duke shinjestruar burrin,apo te dashurin e saj.Ju thoni, qe ai person << nuk ka per t'ju shpetuar pa e gjetur>>.Ja e gjetet,cfare do t'i beni? Do ta rrihni,do ta vrisni ?Mos beni nje budallallek te madh,sepse do ta paguani rende,se sa per te thene qe do pendoheni,nuk e them,se nuk keni ate nivel qe te njihni pendesen.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet