Gjeorgji/ Plas sherri në kuvend, deputetja godet me shishe uji kolegun (VIDEO)

Gjeorgji/ Plas sherri në kuvend, deputetja godet me shishe uji kolegun (VIDEO)

Një deputete në Gjeorgji ka goditur sot kolegun e saj me një shishe uji.

Debati në kuvend nisi për shkak të çështjes për “agjentët e huaj”, që ka edhe shkaktuar polemika të shumta në vend.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, deputetja godet në kokë kolegun e saj me një shishe plastike uji.

Ndërkohë që ky i fundit i bërtet dhe i drejton gishtin.

Së fundmi në shtetin gjeorgjian kanë shpërthyer protesta dhe tubime lidhur me “agjentët e huaj”.

 Ky projektligj kërkon që organizatat që marrin më shumë se 20 për qind të financimit të tyre nga jashtë, të regjistrohen si “agjentë të huaj”.

Kundërshtarët e projektligjit e quajnë këtë ligj autoritar dhe “të frymëzuar nga Rusia”, por partia në pushtet Ëndrra Gjeorgjiane thotë se është e nevojshme të sigurohet transparencë në financimin e organizatave joqeveritare.

 

Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

UEFA dënon Egnatian dhe Vllazninë

UEFA dënon Egnatian dhe Vllazninë