Gjergj Prevazi emërohet drejtor i Teatrit Kombëtar Eksperimental 'Kujtim Spahivogli'

Gjergj Prevazi emërohet drejtor i Teatrit Kombëtar Eksperimental 'Kujtim Spahivogli'

Gjergj Prevazi

TIRANË- Pas dorëheqjes së Altin Bashës, teatri “Eksperimental” ka nga sot një drejtor të ri. Koreografi Gjergj Prevazi, është i përzgjedhuri i Këshillit të Ministrave, ndërsa  në garë morën pjesë edhe katër kandidatët të tjerë Ema Andrea, Genc Fuga, Indrit Çobani.

Gjatë prezantimit të platformës së tij pak ditë më parë në Ministrinë e Kulturës, Prevazi u shpreh se në menaxhimin e mundshëm të kësaj skene ai do ta trajtonte teatrin si një hapësirë lirie dhe një të mirë publike që duhet trajtuar me kujdes.

Ndërkaq premtoi një imazh të ri të këtij teatri nga pikëpamja estetike, tematike e përmbajtjesore.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

Zbardhen 14 vjedhje të kryera në banesa të ndryshme të Beratit, vihet në pranga bashkëpunëtori i autorit të arrestuar më herët

Zbardhen 14 vjedhje të kryera në banesa të ndryshme të Beratit, vihet në pranga bashkëpunëtori i autorit të arrestuar më herët