Gjest i shëmtuar kundër tifozëve, gjobë dhe pezullim për Cristiano Ronaldon

Gjest i shëmtuar kundër tifozëve, gjobë dhe pezullim për Cristiano Ronaldon

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo është pezulluar me një ndeshje pasi u shfaq duke bërë një gjest të turpshëm në ndeshjen e Superligës në Arabinë Saudite. Pamjet në mediat sociale u shfaqën duke treguar Ronaldon të vendoste duart në vesh dhe duke provokuar tifozët.

Incidenti ndodhi të dielën, pak minuta pasi skuadra e Ronaldos, Al Nassr mundi Al Shabab 3-2. Gjesti i Ronaldos dukej se kishte për qëllim mbështetësit rivalë, të cilët mund të dëgjoheshin duke bërtitur "Messi".

Pezullimi për Ronaldon u njoftua këtë të enjte. Ronaldo gjithashtu duhet të paguajë një gjobë prej 20,000 rijalësh sauditë (afro 5 mijë euro) dhe vendimi nuk mund të apelohet, tha Komiteti Disiplinor dhe Etik i Federatës së Futbollit të Arabisë Saudite.

Ndërsa gjesti i ish-lojtarit të Real Madridit nuk u transmetua në televizion, pamjet e xhiruara nga tifozët u shpërndanë në rrjetet sociale dhe nuk u desh shumë kohë që veprimet e futbollistit të priteshin me kritika.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Sa i njohim ekzaminimet radiologjike? Sonte në 21:00 ‘Klinika 24’ në Report Tv

Sa i njohim ekzaminimet radiologjike? Sonte në 21:00 ‘Klinika 24’ në Report Tv