Rënia e kushtit "Gjiknuri", ish-deputetja e LSI: U përpoqëm, por nuk e përcaktojmë ne përfaqësuesin e PS

Opozita u ul në tryezë me mazhorancën për reformën zgjedhore, edhe pse bashkëkryetar ishte Damian Gjiknuri, për të cilën opozita thotë se duhet të ishte para drejtësisë për shkak dosjes '184'.

"Për mua është e  trishtueshme që mazhoranca nuk heq dorë dhe nuk e çon para drejtësisë Damian Gjiknurin, përgjegjësia është e tyre. Ne kemi pranuar të ulemi me PS, se kë vë PS është përgjegjësi e tyre. Në momentin që ata do të shkojnë të japin llogari në Parlamentin Europian lidhur me plotësimin e  15 kushtet le të shohim nëse kushtin për ndëshkueshmërinë e figurave që janë përfshirë në përgjime për vjedhje votash, a kanë përmbushur këtë kriter apo jo. Ne kemi detyrimin ta çojmë përpara reformën, se kë sjell PS është punë e saj. Përgjegjësia nuk është e opozitës, dhe as humbja. Humbja më e madhe është e mazhorancës", tha Caka për gazetarin Besard Jacaj.


Lajmi kryesor:

Ish-deputetja e LSI shpjegon koalicionin PD-LSI me një histori popullore: Dy komshinj nuk flisnin me njëri-tjetrin...


m.x./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i ka përmbushur pritshmërie tuaja SPAK?×

Lajmi i fundit

John

Ky shtet i botës po fsheh të vërtetën, të infektuarit me COVID tre herë më shumë seç raportohet