Gjirokastër/ Mbahet mesha e krishtlindjes, qytetarët mblidhen tek Katedralja Ortodokse (VIDEO)

Edhe në qytetin e Gjirokastrës mëngjesin e sotëm, qindra besimtarë të krishterë kanë marrë pjesë në meshën e Krishtlindjeve. Mesha është organizuar në Katedralen Ortodokse në Gjirokastër. Besimtarë të shumtë kanë bërë lutjet fetare për më shumë paqe në familjet e tyre dhe në botë.


Lajmi kryesor:

Kremtohet Krishtlindja! Janullatos mban meshën në Katedralen Ortodokse! Ipeshkvi i Lezhës: Tërmeti nxori në pah abuzimet me ndërtimet (VIDEO)


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Në pranga për mashtrim online, një prej të arrestuarve më parë kishte vjedhur një kishë në Voskopojë