Gjirokastër, sekuestrohen 90 kg
marijuanë, në pranga 47-vjeçari

Gjirokastër, sekuestrohen 90 kg<br />marijuanë, në pranga 47-vjeçari
Një tjetër operacion antidrogë në Gjirokastër ka përfunduar me sekuestrimin e 90 kilogramë Mariuanë.

Mbi bazën e një informacioni të siguruar në rrugë operative , Specialistët e Seksionit Kundër Drogës në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Gjirokastër në bashkëpunim me Efektivat e Komisariatit të Policisë Gjirokastër kanë ushtruar kontroll në banesën e 47-vjeçarit Adrian Braja, banues Gjirokastër, ku gjetën dhe lëndën narkotike.
 
 
Në bodrum dhe në një nga dhomat e banesës së tij ju gjetën dhe ju sekuestruan 8 thasë të mbushur me lëndë narkotike në formë boçe, gjithësej rreth 90 kilogramë Mariuanë.


Lënda narkotike u bllokua në cilësinë e provës materiale.
 
droga gjirokaster me logo
droga gjirokaster me logo
droga gjirokaster me logo

Redaksia Online
(g.f/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Përplasje në degën e Rithemelimit në Krujë, sherr mes kryetarit dhe kandidatit për kryebashkiak! Jep dorëheqjen drejtuesi

Përplasje në degën e Rithemelimit në Krujë, sherr mes kryetarit dhe kandidatit për kryebashkiak! Jep dorëheqjen drejtuesi