Gjirokastër, tentuan të transportojnë 3 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesave nga 500 euro, arrestohen 2 të rinjtë nga Kosova

Gjirokastër, tentuan të transportojnë 3 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesave nga 500 euro, arrestohen 2 të rinjtë nga Kosova

Foto ilustruese

Dy persona janë arrestuar nga policia e Gjirokastrës të kapur në tentativë për të transportuar 3 emigrantë të paligjshëm në këmbim të pagesës prej 500 eurosh për secilin prej tyre.

Në pranga kanë rënë O.B, 19 vjeç dhe F.Sh 34 vjeç, të dy banues në Kosovë.

Të arrestuarit po transportonin nga vendet e Lindjes së Mesme të cilët do t’i kalonin në kufirin me Malin e Zi në Shkodër kundrejt pagesës prej 500 eurosh.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti, 2 aparate celulare dhe një shumë parash.  

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për veprime të mëtejshme.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Kryetarja e Parlamentit Lituanez, Nielsen: Nëse Ukraina nuk fiton, do të jetë një katastrofë gjeopolitike

Kryetarja e Parlamentit Lituanez, Nielsen: Nëse Ukraina nuk fiton, do të jetë një katastrofë gjeopolitike