GJKKO nuk rihapi hetimin për Mediun, vëllai i 7-vjeçarit: Ka drejtësi, por ka edhe vetëdrejtësi! Vendim i bazuar në miq

Vëllai i Erisonit, Geraldo Durda, i 7-vjeçarit që humbi jetën nga shpërthimi në Gërdec, ka kërcënuar për vetëgjyqësi. Vendimin e sotëm të GJKKO, Geraldo thotë se u tregua qartë frika e fajtorit për t’u përballur me drejtësinë.

“Qetësohu Eri gjaku jot nuk bëhet kurrë ujë. Mbahu, fort lali. Ka ligj po ka dhe maliq. Ka drejtësi po ka dhe vetëdrejtsi. SPAK të apeloj vendimin, të shkoj çështja në apel. Nuk dorëzohemi, nuk tërhiqemi. Beteja vazhdon. Një vendim i pabazuar në ligj, por në miq. Gjithsesi sërish dhe ky gjykim tregon frikën e fajtorit për t’u përballur me drejtësinë, i zhytur kokë e këmb në aferën e Gërdecit. Apelim, Apelim, Apelim”, shkruan Gerdaldo Durda.

 


Lajmi kryesor:

EKSKLUZIVE/ Nëna e 7-vjeçarit që humbi jetën nga shpërthimi në Gërdec: Vendimi i GJKKO për Mediun i turpshëm, gjyqtari u kërcënua! E zhgënjyer nga drejtësia e re


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?×

Lajmi i fundit

John

SHBA përdor diplomacinë dhe 'qetëson' Francën, negociojnë për paktin Aukus