Gjykata e Apelit rrëzon padinë e përmbaruesve ndaj Ministrisë së Drejtësisë

Etilda Gjonaj

Gjykata e apelit admimistrativ ka rrëzuar kërkesën e përmbaruesve privatë të cilët kishin paditur Ministrinë e Drejtësisë duke kërkuar pezullimin e urdhërit 190, që i detyron ata që për 30 ditë të vetdeklarojnë të dhënat e tyre pranë ministrisë.

Mes të dhënave të kërkuara është arsimimi i tyre dhe eksperienca në punë përpara se të bëhenin përmbarues, por për ta këto janë konsideruar shkelje.  

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Bullizmi në shkolla, a mendoni se familja shqiptare po dështon në edukimin e fëmijës?

Komento

Komente

  • lemi: 19/08/2020 09:40

    HA MUT O TED IDIOTI TANI...

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Lufta mes Azerbajxhanit dhe Armenisë/ Rama si kreu i OSBE: Nxis palët të bëjnë armëpushim para se numri i njerëzve në këtë konflikt të rritet më tej