POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Gjykata e dënon për shpifje ndaj Shkëlzen Berishës, Romeo Kara: Duan të më mbyllin gojën për CEZ-in

Romeo Kara dhe Shkëlzen Berisha

TIRANË - Gjykata e Tiranës dënon me 500 mijë lekë gjobë juristin e OSHE Romeo Kara për akuza ndaj Shkëlzen Berishës, Kara reagon duke e quajtur dënimin si një mesazh që ai duhet të mbyll gojën për skandalin e privatizimit të CEZ.

Sipas Kara ai ka përdorur deklaratat e Izet Haxhisë dhënë në një media në vitin 2004 se Shkëlzen Berisha kishte kryer trafik droge me automjet zyrtar e sipas tij s'duhet të dënohet pasi vetëm ka cituar një deklaratë të bërë nga dikush tjetër.

Ndërsa Gjykata e ka gjetur atë fajtor duke e dënuar me akuzën e shpifjes dhe prishjes së reputacaionit të djalit të deputetit demokrat dhe ish kryeministrit Sali Berisha.

l.q.
Komento

Komente

  • Highlanderi: 07/12/2018 16:40

    Shkerdhen Berisha ka shkerdhyer mbar e mbrapsht bashke me baben kriminel drejtesine e Shqiperine.Kina ja .. befte Lirine.

    Përgjigju