Gjykata e Përmetit lë në detyrim paraqitje 11 persona, mes tyre dhe Henri Çili! Dy në arrest shtëpie, për dy të tjerët masa shtyhet për nesër

Gjykata e Përmetit ka caktuar masën detyrim paraqitje për 11 të arrestuarit për operacionin e "Mezhgoranit", mes tyre edhe Henri Çilin, ndërsa dy prej tyre janë lënë në Arrest shtëpie. Për dy prej të arrestuarve masa e sigurisë do të caktohet nesër, më konkretisht për Betim Shkupi ku do të jepet nga një tjetër gjyqtar për shkak të konfliktit të interesit dhe biznesmenin Sait Fishta për shkak se është i shtruar në spital. 16 të tjerët janë lënë në arrest në burg. 

Arrest me burg
Amarildo Aliko
Eraldjan Hodo
Xhevair Sejati
Neuland Miçi
Skënder Toska
Armando Hajdinaj
Sidi Ramaj
Erment Beqaraj
Askerd Malke
Elidon Alikollari
Ervin Çela
Antonio Hasa
Adriatik Brakaj
Aristidh Çoli
Klea Pëllumbi
Kladi Dervishi

Detyrim paraqitje
Henri Çili
Shpresa Gjocaj
Liko Jazi
Renato  Toska
Kejsi Meço
Edmond Xaka
Kristina Bashi
Lisandër Alikollari
Entilon Kamberaj
Abaz Dani (Mesi)
Daniel Yzeiraj

Arres shtëpie
Ilir Korbi
Besnik Fishta

Masa e sigurisë do jepet nesër
Betim Shkupi (Masa do të jepet nga një tjetër gjyqtar për shkak të konfliktit të interesit)
Sait Fishta (i shtruar në spital i komunikohet masa nesër)


Lajmi kryesor:

Gjykata Përmetit e liron nga qelia dhe e çon në SPAK: Detyrim paraqitje për Henri Çilin, arrest shtëpie për drejtorin e UET-së (Vendimi për të gjithë të arrestuarit)


Ora 22:55
Gjykata e Përmetit lë në detyrim paraqitje 11 persona, mes tyre dhe Henri Çili! Dy në arrest shtëpie (FOTO)
1 / 8
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
8 / 8
B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Elbasan/ Aksident në Belsh, makina del nga rruga 2 persona shoqërohen në spital në gjendje të rëndë