Gjykatësi: A flet shqip? Krasniqi duke qeshur: E flas dhe e kuptoj mirë gjuhën shqipe (VIDEO)

Gjykatësi i ka parashutuar Jakup Krasniqit të gjitha akuzat.

"6 akuza, për ndjekje, burgosje, akte të tjera çnjerëzore, torturë, vrasje dhe zhdukje me forcë e personave dhe 4 akuza për krime lufte, ndalim arbitrar, torturë, vrasje të paligjshme. U arrestua më 4 nëntor 2020, u transferuar në Hagë po atë ditë", tha gjyqtari.

Ai është pyetur se nëse kupton gjuhën shqipe, dhe Krasniqi duke qeshur tha: E flas dhe e kuptoj mirë gjuhën shqipe.


Lajmi kryesor:

Organizatë kriminale?! Krasniqi para Hagës: UÇK në luftë krah NATO, BE, SHBA e OKB! Më keni trajtuar si kriminel! Maskaradë e Serbisë! 10 akuzat/VIDEO


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar