Ja ku janë vendet ku mund të kaloni natën pas tërmetit

Gjylameti me banorët pas tërmetit

Tërmeti ka shkaktuar gjendje ankthi tek banorët, të cilët janë të frikësuar të futen në banesa, pasi mund të ketë lëkundje të tjera.

Deputetja e zonës Blerina Gjylameti ka thënë se  Njesia Administrative nr 6 dhe qendra sociale Misto Mame janë  të  hapura për të  gjithë  banorët që  kanë  nevojë  për strehim gjatë  natës.

Postimi i Gjylametit


Lajmi kryesor:

Shqipëria shkundet nga tërmeti 7.5 ballë, më i fuqishmi në 30 vitet e fundit! Tjetër lëkundje e fortë në mesnatë (VIDEO)


E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Operacioni në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?