"Go Kane", britanikët ngacmojnë kolumbianët në prag ndeshje

Futbollisti i kombëtares angleze, Harry Kane

Në prag të ndeshjes Kolumbi-Angli, prestigjozia britanike e ‘The Sun’, i ka kushtuar faqen e parë sulmuesit të tyre, Harry Kane.

Në kopertinë Kane është i mbështjellë me flamurin anglez dhe më pas anash tij shkruhet:

Tre Luanët do të përballen me kombin që i dha botës Shakirën, kafe shumë të mirë dhe...dhe gjëra të tjera domethënë. Gjithsesi ne themi “Go Kane”!

Media britanike këtu ka luajtur me shqiptimin e fjalës pasi gokane është shumë e ngjashme me fjalën kokainë, lëndë narkotike që e ka bërë Kolumbinë të famshme në botë.

ke.mu./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të caktohet një tjetër fashë orari ku të dalin vetëm të moshuarit?

Komento