Godina e re për Bashkinë e Kamzës, anulohet tenderi mbi 8 mln lekë për projektin

Godina e re për Bashkinë e Kamzës, anulohet tenderi mbi 8 mln lekë për projektin

Tenderi i parashikuar për projektin për të ndërtuar godinën e re të bashkisë së Kamzës që drejtohet nga socialisti Rakip Suli në mandatin e tij të dytë, është anuluar.

Projekti ishte parashikuar të ndërtohej në truallin e stadiumit të qytetit, por në faqen e Agjencisë së Prokurimeve Publike është njoftuar anulimi me argumentin se dokumentet e tenderit përmbajnë gabime ose mangësi të rëndësishme.

Tenderi me vlerë mbi 8 milionë lekë u hap më 11 prill të këtij muaji, ndërsa parashikohej të mbyllej më 22 prill.

Ndërtimi i parashikon një godinë 4 katëshe, me 1 nëntokë dhe 3 mbi tokë, ishte njoftuar nga vetë kryetari i bashkisë Rakip Suli në dhjetor të 2023-shit, në një prej mbledhjeve të këshillit bashkiak të Kamzës.

SI.E./M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria